Když dostanete linkovaný papír, pište napříč.

Neberte mě moc vážně, stejně mě tak nikdo nebere :D

13. června 2007 v 23:26 | Lotte |  Nočníkové postřehy
Proč jsou lidi, které jsem pokládala za přátele, akorát nechutní pokrytečtí materialisté, čekající jako supi na moje klopýtnutí?

Předpokládám, že se od nich na mě zase snese pár nadávek, pokud si vůbec připusít, že by se mohlo jednat o ně, ale prostě už to nevydržím..Smějí se stupidním vtipům, nikam nemíří, navzájem se nenávidí, a strašně je to baví. A já jsem zlá, a taky se zlobím na sebe, že to prostě nemůžu akceptovat, a vylívám si to na lidech, které mám ráda (promiň "padrino", PeŤul, Koblížku atd :o)).Inu, "den D", den debil...
No, popojedem...

http://www.freehugscampaign.org/

Na tohle jsem přišla na blogu my.confession (tímto děkuju za inspiraci, a doufám, že jí to nevadí).Viz výše je oficiální adresa téhle kampaně.Ve zkratce: Jde o chlápka jménem Juan Mann, který se jednou vracel domů, a na letišti kolem sebe viděl spoustu lidí, jak se vítají, objímají, a prostě jsou šťastní ze vzájemného shledání.Celkem pochopitelně mu to přišlo líto, že na něj nikdo nečeká, a uvědomil si, jak důležité objetí pro člověka může být. Tak se sebral a šel na ulici s cedulí free hugs- objetí zdarma, a nabízel lidem, že ho mohou obejmout. Nikdo se k ničmeu neměl, až na Juana narazila jedna starší paní, které to ráno zemřel pes (a je to celkem pochopitelná silná citová vazba zvlášť pro starého člověka), a hlavně se cítila na dně, protože ten den byl přesně na rok od chvíle, kdy jí zemřela dcera při autohavárii, takže ho objala. Myslím, že její úsměv byl Juanovi tou největší odměnou :o).
Takhle to pokračovalo, i když i s touhle bohulibou činností měl problém- polici se to snažila zakázat. Ale nashromáždili 10 000 podpisů, a kampaň Free Hugs byla oficiálně povolena.Samozřejmě, po celou tu dobu se k Juanovi přidávali další lidé, a i v ČR se párkrát konala, takže snad to se světem není tak špatné :D
Tohle video bylo oceněno jako nejinspirativnější video a hudba k němu byla podotýkám speciálně složena:o). Tak jako tak. hodlám se přidat do tohoto skvělého nápadu:o)

Další, z mnoha věcí, kterou brácha objevil- nevím jak to dělá, ale vždycky pošle něco, co byc h nečekala je tohle : http://www.doubleyouhi.com/.
Jde o to, že posíláte těm lidem, které vidíte přes webku na tabuli, kterou mají na protější stěně, vzkazy.Je to docela fascinující, navíc se tam objevují vzkazy od více lidí, takže se nenechte zaskočit cizí řečí (btw, ta místnost, kterou sledujete, je ve Španělsku..).No, mě osobně by stačilo jen pozorovat ty lidi..:D Však an to přijdete sami, chtěla jsem vás jen inspirovat.

A poslední věc- tedy z těch, co jsem si napsala, musím se pochlubit, našla jsem jednu starou dívčí (tedy, původně dívčí), skupinu. Hrály třeba v Gilmorkách, a jejich nechutně přeslazená, ale přesto chytlavá písnička Enternal Flame se mi prostě líbí (ale pst :D).

http://www.thebangles.com/

Občas je na ně prostě taková nálada:o).

A poslední dojmy?
Nesmím chodit běhat, nebo se nedobelhám domů- zvlášť nechodit, když běhá nějaká krasotinka, a moje maličkost supí už po druhém kolečku- netroufám si odhadnout jeho délku, a ta dotyčná si při čtvrtém lehce prozpěvuje..(dobře, přeháním, ale vypadala na to..).Taky mě zradila záda- nějak mě bolí kříž (no dobře, jsem tak trochu invalida), poté koleno (už to přestává být sranda, ale já za ten fibrom nemůžu..) a na závěr jako třešinku jsem málem vyplivla plíce...
Jinak, uchvátil mě příběh Milady Horákové, úžasná síla, naprosto cílevědomě a sebevědomě odpovídat před hysterickým "soudem"...aa, asi mám vzor :o)
Eh, a vzpomněla jsem si na další "dilema" ;o). Asi mi dost chybí holčičí společnost,ale pravdou zůstává, že kluci dělají méně tlaků, a jak to říct kulantně? Jsou méně komplikovaní, jenže mi chybí situace, když jde člověk kolem výlohy, a po minutě prohlásí, kolik asi stály, a dotyčná přesně ví, o jaké šaty se jednalo atd. Nebo prohlášení šest hodin, a drobné domluvy posunky..To chlap nikdy nepochopí...
Tak jako tak, jediný člověk, který se mě dneska nebál (já se sama sebe bála taky:D), byl jeden mladý muž...Takže je to prostě bludný kruh (eh, to zas byla hluboká myšlenka..).
Také jsem zjistila, že začínám zakrňovat..Musím si najít nové koníčky, a novou kulturu ke studiu- vidím to na Japonce..:o). prostě nechci být ta hloupá, zamilovaná husička, která žije jen pro postavu (jo, tloustnu, no a? :D), pro Onoho pravého (tohle naštěstí nehrozí :D), a směje se stupidním vtipům (ano, mám blbou náladu).Začínám ztrácet slovní zásobu a nemám důvod, proč si sama sebe vážit.Takže hurá do neprobádaných oblatsí cizích kultur :D.
To už je tolik hodin? (23:23). Před chvílí bylo deset..
A pokud jste se dočetli až sem, gratuluju, jste zralí na Bohnice (nebojte, mám tam známosti- Jacka Nicholsona :D).
Jdu dokoukat How I met your mother a jdu hají buc :o). Peace...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenn Jenn | Web | 14. června 2007 v 9:51 | Reagovat

Free hugs se mi líbí. Vyrobím si tričko s nápisem a uvidíme, co na to lidi:o)

2 Lotte Lotte | 14. června 2007 v 14:05 | Reagovat

Bezva, jdem do toho :o)

3 Jenn Jenn | Web | 14. června 2007 v 18:43 | Reagovat

Poslušně hlásím, že tričko je hotovo:o) Co nejdřív s ním vyjdu do ulic:o)

4 gabule gabule | Web | 14. června 2007 v 19:45 | Reagovat

Tak mi už to v Brně plánujem. x) Všichni jsou zvaní. x) Jinak já to dočetla, takže bych asi do těch Bohnic zajít měla.. x)

5 Chachina Chachina | Web | 14. června 2007 v 22:56 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že v Bohnicích už mám skoro předplacený pronájem, tak jsem si troufla si to přečíst :-)))

Ty chodíš běhat? Jsi dobrá, já jsem nikdy tenhle druh sportu a udržování kondičky (postavy a čeho kdo chce) nepochopila. Když se ve škole řeklo - zítra běháme 1500 m, byla jsem vždycky na zhroucení :-) Asi jsem spíš na ta kolečka...

A ještě ti chci říct, že se vždycky najde aspoň malý důvod, proč si vážit sama sebe. Už třeba jen za to, že to tady člověk v téhle době .. a v tomhle počasí.. přežívá :-)

6 Lotte Lotte | 14. června 2007 v 23:01 | Reagovat

Já se přidávám za Ostravu, takže pak pošli fotky :o). jsi šikovná, že jsi to dočetla, jsou to výlevy mých frustrací :D. Jinak Jenn, hlásím, že moje taky, ale mám v plánu ještě jedno- maluju na trika, takže jsem pomalovala jendo už s potiskem, tak ještě chci udělat jedno, oficiálnější :o).

7 Lotte Lotte | 14. června 2007 v 23:03 | Reagovat

:D nechdím běhat, šla jsem jenom jednou, nic mi to ničení kloubů neříká...A děkuju :o).

P.S. na inlinech taky řádím :D

8 hablina hablina | Web | 16. června 2007 v 12:23 | Reagovat

běhat? au, to má kolena nesnášejí, také aerobic je zabiják

9 Katushka Katushka | 10. srpna 2007 v 0:27 | Reagovat

Ahojky,já sem tohle video osobně viděla včera.....narazila jsem na tuto kampan a moc mě zaujala,bydlím v okolí Zlína....a chtěla bych taky FreeHugs uspořádat,třeba ve Zlíně,nebo někde poblíž..prosím kdo by měl zájem se mnou jít do toho,a objímat lidi jen tak pro radost,z úsměvů..:-)Tak dejte vědět na ICQ:249562472 nebo na e-mail starterka@seznam.cz díky:-)

10 martin martin | 6. října 2007 v 13:29 | Reagovat

Kdo ma tricko?ja ci taky ^^ :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama